Akademik Kariyer Koçluğu

Akademik Kariyer Koçluğu

BENİM İÇİN DOĞRU OLAN NE ?

HANGİ MESLEK ? -  HANGİ EĞİTİM DALI ? - HANGİ OKUL ?

Gençlerimiz için en zor ve önemli kararlar hangi mesleği seçeceklerine, hangi dalda yüksek öğrenim göreceklerine ve hangi okulu tercih edeceklerine ilişkin verecekleri kararlardır.

Uzun yıllara dayanan eğitim danışmanlığı çalışmalarımız birçok öğrencinin bu kararları alırken çok zorlandıklarını, hatta çoğu zaman bilimsel bir araştırma ve inceleme yapmaksızın aileden, çevreden, arkadaşlardan alınan yönlendirmeler ve tavsiyelerle hareket ettiklerini göstermektedir.

Aslında bu aşamada alınacak doğru kararlar gelecekte mutlu ve başarılı bir birey olabilmenin ilk adımlarını oluşturur. İşte tam da bu sebeple EXPERT olarak öğrencilerimizle sürdürdüğümüz “Akademik Kariyer Koçluğu” çalışması kapsamında öğrencilerimizin meslek gruplarını, eğitim dallarını daha iyi tanımalarını sağlamak için onlarla keyifli bir “Bilgilendirme Yolculuğu” na çıkıyoruz.

Farklı akademik kaynak ve ekollere dayanan birden fazla test ile öğrencilerimiz ile sürdürdüğümüz “Akademik Araştırma-İnceleme Seansları” sayesinde öğrencilerimizin yetenek ve eğilimlerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Çalışmamız kapsamında öğrenciyi belirli bir mesleğe/eğitim dalına/okula yönlendirmek yerine öğrencimizin kendini, özelliklerini ve isteklerini doğru biçimde keşfetmesi hedeflenmiştir.

Öğrenciler genellikle bir eğitim dalının onları iş hayatında hangi sektör ve pozisyonlara taşıyacaklarını çok bilmiyorlar ve bu bilgi eksikliği sıklıkla, ilgi duyacakları ve başarılı olacakları bir dalı hiç fark etmeden tercih yapmaları sonucunu da doğurabiliyor. Eğitim dünyasında oluşan tüm gelişme ve trendler uzmanlarımızca çok yakından takip edilmekte ve böylelikle trend olan ve/veya olma yolunda ilerleyen yeni dallar hakkında da öğrencimizi birinci elden bilgilendirme imkanı bulabilmekteyiz. Bu sayede öğrencilerimiz ve velileri doğru ve yeterli bilginin ışığında isabetli kararlar verebilmektedirler.

Unutmamalıyız ki gençlerimizin hayatlarında sahip oldukları en kıymetli sermayeleri zamandır ve bu nedenle bazı kararların tam isabetle ve ilk seferde alınması gerekmektedir.

KENDİNİZİ KEŞFEDİN - GELECEĞİNİZİ BELİRLEYİN