Öğrenci Yurtları

Öğrenci Yurtları

ÖĞRENCİ YURTLARI

Ülkemizden eğitim için yurt dışına giden öğrenciler eğitim görecekleri okul kadar nerede kalacakları, nasıl bir ortamda yaşayacakları, yaşam şartlarının nasıl olduğu gibi hususlara dikkat etmektedirler.

İyi bir yaşam kalitesi, sağlıklı ve güvenli bir ortam bir öğrencinin başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı geçirmesi için olmazsa olmazlardır. Kız ve erkek öğrencilerin aileleri için de çocuklarının nasıl bir ortamda yaşayacakları çok önem verilen bir konudur. Yurt dışında eğitim hayatı süresince kurulan dostluklar ve arkadaşlıklar, kişiye iş hayatı içinde de sayısız faydalar sağlamaktadır. Öğrencilerin en uzun soluklu ve kalıcı arkadaşlıklarını beraber yaşam ortamı paylaştıkları diğer öğrencilerle kurdukları bir gerçektir. Expert tüm bu önemli gerçekler ışığında öğrencilerinin yurt dışında konaklayacakları yurt ve diğer konaklama seçeneklerinin tespiti konusunda azami titizlikle çalışmaktadır. Yerel temsilcilerimiz ve yurt dışı ofislerimiz tarafından okullarımızın bulunduğu tüm şehirlerdeki her tür konaklama seçenekleri hassasiyetle incelenmekte, değerlendirilmekte ve kontrol altında tutulmaktadır. Her tür beklentiye cevap verebilecek zengin seçenekler oluşturulmakta ve öğrencilerimizin en uygun ekonomik koşullarla bu seçeneklerden faydalanmaları sağlanmaktadır.

Her yıl dünyanın değişik ülkelerinden eğitim amacıyla çok sayıda öğrencinin geldiği Fransa’da konaklama yeri temini çok ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Ülkede öğrenciler için devlet yurtları ve özel yurtlar bulunmasına rağmen talebin arzdan çok yüksek olması sebebiyle doğru zamanda ve doğru yöntemlerle başvuru yapmayan öğrenciler uygun konaklama yeri bulmakta zorluk çekmektedirler.

Devlet bursu sahibi olan öğrencilere öncelik verilen devlet yurtları daha eski binalar olup, teknik donanımları özel yurtlardan daha zayıftır. Fiyatları açısından çok farkları olmamasına karşın bu tür yurtlarda çoğunlukla odalar mutfaksız ve banyosuz olup, kat mutfakları ve kat banyoları kullanılmaktadır. Bu nedenle öğrencilere kendi okullarına yakın ve istedikleri teknik olanakları taşıyan özel yurtları kullanmaları tavsiye edilir.

Bu yurtlarda öğrenci odaları 12 m2 – 30 m2 boyutlarında özel banyolu ve mutfaklı, möbleli stüdyo daireler şeklinde tasarlanmış olup, yüksek güvenlikli bu yurtlarda öğrenciler yurt binasında bulunan çamaşırhane, kafeterya ve spor salonu gibi ek imkanlardan da yararlanabilmektedirler. Bazı yurtlarda iki odalı seçenekler de sunulmaktadır. Ancak her yıl çok yüksek talep gören bu yurtlarda yer bulabilmek için mümkün olan en erken zamanda başvuru yapmak gerekir. Yurtların sabit ve değişmez fiyatları olmadığı için başvuru tarihi eğitim başlangıç tarihine yaklaştıkça yurt kira bedelleri de artış gösterir. Bu sebeple erken başvuru ekonomik açıdan da öğrencinin yararınadır.

Uzun yıllardır Expert güvencesiyle kendi öğrencilerimizi yararlandırdığımız zengin yurt olanaklarını gelen yoğun talep üzerine artık tüm öğrencilerin erişimine açık.

Uygun ekonomik şartlarla, garantör arama güçlüğü çekmeden, Fransa’nın tüm şehirlerinde, önemli eğitim kurumlarına yakın konumda, güvenlikli, mobilyalı – mobilyasız yurt seçenekleri...

GEÇ KALMAYIN - GÜVENDE KALIN